نوآوری و فناوری

نوآوری و فناوری

space

تولید حداکثر قدرت
نشان دهنده‌ی ترکیبی هوشمند از ظرفیت کاهش یافته سیلندر و تزریق بنزین مستقیم با فناوری توربو شارژر است. این موتور برای حداکثر قدرت همراه با حداقل مصرف سوخت تلاش می‌کند.

موتورهای TSI چگونه کار می‌کند:
موتورهای بنزینی TSI ترکیبی از سیلندر با ظرفیت کم، توربو شارژر و تزریق مستقیم برای تولید قدرت بسیار بالا و حداکثر گشتاور در دورهای پایین موتور است، که باعث کاهش سطح مصرف سوخت و صدا درسطح‌های مختلف می‌شود.

space

کاهش مصرف سوخت وگازهای آلاینده
فن‌آوری TGI ترکیبی از سیستم موتورهای بنزینی با گاز طبیعی زیست محیطی توام با آسایش و راحتی است. با سیستم گاز طبیعی،TGI یک راه کارآمد و سازگار با محیط زیست است. این بدان معناست که علاوه بر صرف هزینه‌های کمتر، محیط زیست سالم‌تری خواهیم داشت.

TGI / EcoFuel چگونه کار می‌کند:
مفهوم دو ظرفیتی آن باعث می‌شود این موتور مناسب برای استفاده از گاز طبیعی و همچنین بنزین باشد. مخزن گاز به گونه‌ای طراحی شده که فضای بسیار کمی را اشغال کرده و از فضای داخلی نمی‌کاهد. همچنین دسترسی آسان در کنار درب باک، موجب ساده‌تر شدن فرایند سوخت گیری شده است.

space

بهترین استفاده از دو فن‌آوری
هیبرید تجربه‌ی ترکیب دو حالت رانندگی با موتورهای TSI و موتورهای الکتریکی است. وسیله‌ی نقلیه‌ی هیبریدی با موتور الکتریکی، برق مورد نیاز خود را به عنوان یک ژنراتور در هنگام ترمز گرفتن تولید و باطری با ولتاژ بالا را شارژ می‌کند. از مزیت‌های هیبرید میتوان به مصرف بسیار پایین در ترافیک اشاره کرد.

تکنولوژی هیبریدی چگونه کار می‌کند:
در قلب آن یک ماژول هیبریدی متشکل از یک موتور الکتریکی و یک جدا کننده است. این قسمت به موتور TSI و انتقال قدرت متصل و در حالت‌های مختلف کار می‌کند: حالت موتور احتراق داخلی، حالت الکتریکی، حالت قدرتی، و حالت بهینه. تکنولوژی هیبریدی شامل دو نوع مختلف از سیستم رانندگی است: حالت هیبریدی کامل و هیبرید پلاگین. در حالت هیبریدی کامل ژنراتور باتری توسط عملکرد سیستم ترمز شارژ خواهد شد.

space

حرکت تنها با انرژی برق
رانندگی با خودروی الکتریکی نیازهای متفاوتی را برآورده می‌کند. بی صدا و بدون آلایندگی که دارای کارایی استثنایی می‌باشد.

موتور الکتریکی چگونه کار می‌کند:
فولکس‌واگن فن‌‌آوری موتورهای الکتریکی خود را برای استفاده در اتومبیل‌ها ارتقا داده است .موتورهای الکتریکی آرام و کم لرزش هستند و سطح گشتاور بالاتری را ارائه می‌دهند، که رانندگی لذت بخش‌تری را به ارمغان می‌آورد. بسیاری از ویژگی‌های مختلف آنها را کارآمد و موثر ‌می‌کند: این ویژگی‌ها علی رغم قدرت بالایی که از باتری‌های خود می‌‌‌گیرند موجب صرفه جویی می‌شوند. زمانی که خودرو نیاز به کم کردن سرعت دارد، آن‌ها به عنوان ترمز عمل می کنند، در نتیجه تولید برق برای شارژ باتری میسر می‌شود.

space

تغییرات به سرعت انجام شده و مصرف سوخت کاهش می‌یابد.
گیربکس DSG با کلاچ دوگانه ترکیبی از مزایای دو نوع سیستم انتقال قدرت است. این سیستم به راحتی گیربکس اتوماتیک و با پویایی یک گیربکس دستی است. گیربکس DSG با کلاچ دوگانه این اجازه را می‌دهد تا شما با حالت اقتصادی یا اسپرت رانندگی کنید.

گیربکس DSG با کلاچ دوگانه چگونه کار می‌کند:
گیربکس DSG با کلاچ دوگانه به طور خودکار و بدون ایجاد وقفه، تعویض دنده را میسر می‌کند. به همین دلیل این فرایند چند صدم ثانیه و تقریبا غیر قابل مشاهده می‌باشد، که باعث رانندگی راحت می‌شود.

space

به جاده چشم بدوزید؛ اطلاعات مورد نیاز مقابل دیدگان شما روی شیشه خودرو قابل نمایش است.
Head Up Display یک سیستم تصویری پروژکتوری است، که اطلاعات مربوط به خودرو مثل سرعت، هشدارها و ... را بر روی صفحه شیشه‌ای مربوطه بازتاب می‌کند. به صورتی‌که تصاویر در امتداد دید راننده بر روی جاده پدیدار می‌شود و دیگر وی مجبور به تغییر زاویه دید خود جهت مشاهده اطلاعات نخواهد بود.
Head-up display بر روی داشبورد بین شیشه و صفحه نمایشگر کیلومتر قرار دارد و به‌طور کلی از دو بخش تشکیل شده است:

1- ماژول Head Up Display
2- فلاپ یا دریچه که در صورت عدم ‌نیاز به سیستم، داخل داشبورد جمع می‌شود. نحوه عملکرد به این صورت است که ماژول Head-up display تصویر را به آینه و از آنجا به شیشه مربوطه بر روی داشبورد ارسال می‌کند و تصویر جلوی چشمان راننده ایجاد می‌شود. میزان نور تصویر ایجاد شده توسط سنسور Auto-light با توجه ‌به نور محیط اطراف به صورت اتوماتیک تنظیم می‌گردد. همچنین میزان نور تصویر، توسط راننده به میزان دلخواه به صورت دستی قابل تنظیم بوده و در صورت رانندگی در برف امکان تغییر رنگ علائم از سفید به رنگ آبی میسر است. سیستم با فشردن دکمه‌ روشن و خاموش می‌شود، همچنین با چرخاندن دکمه به چپ یا راست می‌توان ارتفاع تصویر در حال نمایش را تغییر داد. اطلاعاتی مانند سرعت خودرو (به صورت دیجیتالی)، راهنمای مسیر، اخطارها، علائم کمکی مثل کروز کنترل، علائم جاده‌ای و.... توسط Head-up display نمایش داده می‌شود. با بهره‌گیری از این سیستم ضریب امنیت رانندگی افزایش قابل‌توجهی یافته و راننده می‌تواند تمام توجه خود را معطوف جاده سازد.