فولکس واگن از خودروی مفهومی جدید خود با نام I.D.Crozz II ، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ رونمایی کرد.
فولکس‌واگن با هدف افزایش رنج مدل های الکتریکی خود، از کراس اور برقی با نام I.D.Crozz II در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 رونمایی کرد. این خودرو با طراحی مدرن خود یک کراس اوور کامپکت به حساب می آید که با وجود الهام گرفتن از خودروهای مفهومی قبلی فولکس‌واگن، مدل جدیدتر از رنگ قرمز خاص و سقف نقره ای رنگی برخوردار است که بسیار آن را زیباتر کرده است.

فولکس‌واگن عزم خود را جزم کرده است که تا سال ۲۰۲۰، مدل‌های الکتریکی خود را افزایش دهد و در همین راستا، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت امسال اقدام به رونمایی از خودروی شاسی‌بلند مفهومی I.D.Crozz II نمود. این خودرو با طراحی به‌شدت مدرن خود یک کراس‌اوور کامپکت به‌حساب می‌آید که در طراحی آن از خودروی مفهومی قبلی فولکس‌واگن با همین نام الهام گرفته شده است؛ اما این مدل جدید با رنگ قرمز خاص خود و سقف نقره‌ای رنگ، جلوه‌ای بسیار زیباتر از قبل دارد.
هربرت دیس، مدیر اجرایی گروه فولکس واگن، در مورد این خودرو می‌گوید:
“هدف ما استفاده از فناوری‌های جدید برای همه‌ی افراد است و امید داریم این خودرو در آینده نه چندان دور همانند مدل گلف تبدیل به یک خودروی محبوب و پرفروش شود.” I.D.Crozz II از چراغ‌های جدید از نوع LED استفاده کرده و رنگ‌آمیزی این خودرو همراه با سقف نقره‌ای رنگ تاثیر شایسته‌ای در زیبایی آن گذاشته است.

از دیگر نکات جذاب طراحی این خودرو درهای آن است که در جلو معمولی و در عقب از نوع کشویی است. با حذف ستون B در این خودرو هم به فضای داخل کابین افزوده شده و هم ورود و خروج سرنشینان راحت‌تر انجام شود. نکته‌ی جالب درهای خودرو این است که می‌توان آن‌ها را با فرمان صوتی نیز باز و بسته کرد.
فولکس‌واگن برای I.D.Crozz II دو موتور برقی در نظر گرفته که هر یک از آن‌ها روی یکی از محورهای خودرو سوار می‌شوند و مجموع قدرت این دو موتور الکتریکی به ۳۰۲ اسب بخار می‌رساند. حداکثر سرعت این خودرو به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که با هر بار شارژ، توانایی حرکت تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر داشته باشد.
فولکس واگن اظهار داشته است که این خودرو با توجه به توانایی‌هایی که دارد می تواند با گلف GTI رقابت کند؛ چون در آن از کمک‌فنرهای دارای کنترل الکترونیکی و سیستم تعلیق چند اتصالی در محور عقب این خودرو استفاده شده است.

اولین محصول از سری خودروهای الکتریکی I.D در سال ۲۰۲۰ به تولید خواهد رسید و یک محصول هاچ‌بک پنج‌در خواهد بود. گفته شده است که مدل ون I.D.Buzz نیز تا سال ۲۰۲۲ به تولید می‌رسد و با این حساب می‌توان حدس زد I.D.Crozz II، سومین خودرو از این سری خواهد بود که به مرحله‌ی تولید خواهد رسید.