تیونینگ

 

با خدمات و سرویس‌های اصلی فولکس‌واگن، کیفیت خودروی خود را تضمین کنید.

خدمات تیونینگ یا ارتقا خودرو براساس اولویت‌های فردی، تقریبا از دهه 60 میلادی با تغییرات مهندسی شده در توان خودرو ظهور کرد. امروزه اما دلایل بیشمار دیگری افرادی را که ایده‌آل‌سازی خودرو برایشان اهمیت دارد به سمت استفاده از این خدمات می‌کشاند؛ مزایایی از جمله محافظت رنگ و بدنه، بهبود نما و تجهیزات بیرونی و داخلی، افزایش ایمنی و در نهایت ارتقای موتور و مشخصات فنی. با ورود به قرن بیست و یکم، تیونینگ بدنه باتوجه به ماهیت حفاظتی، زیبایی و هزینه کمتر نسبت به تیونینگ موتور، رواج بیشتری یافت.
از آنجا که تیونیگ یک مقوله کاملا تخصصی است و با توجه به درخواست روزافزون جهت دریافت این خدمات، برخی شرکت‌های معتبر خودرویی ارائه این خدمات را منطبق با محصولات خود بر مجموعه فعالیت‌هایشان افزودند تا با افزایش ضریب ایمنی از خطرات تیونینگ غیراستاندارد و بدون مهندسی بکاهند. شرکت ماموت خودرو نیز در راستای احترام به تقاضای مشتریان و توسعه خدمات پس از فروش، واحد تیونینگ خود را ایجاد کرده است.
این موضوع باعث شده تا کلیه خدمات تیونینگ این شرکت مطابق با استانداردهای گروه فولکس واگن با حفظ گارانتی ماموت خودرو انجام ‌شود. همچنین انجام خدمات تیونینگ در سایر مراکز، موجب لغو گارانتی قسمت‌های مرتبط خواهد شد.

1. نصب کاورهای بدنه رنگی، مات و بیرنگ (Car Wrap)
2. اجرای پولیش، نانو سرامیک و احیای رنگ بدنه (Ceramic Coating)
3.فروش و نصب کیت‌های بدنه ((Body Kit
4. اجرای هیدروگرافی رینگ و قطعات (Alloy Wheel Hydrography)
5. نصب کاورهای UV شیشه (Window Tint)
6. نصب و اجرای دیکال‌های خاص روی خودرو (Decal)
7. نصب کاور محافظتی خودرو ((Paint Protection Film
8. فروش و نصب رینگ‌های اسپرت (Alloy wheel)

خدمات کاور یا Car Wrap

کاور بدنه خودرو‌ که یکی از محبوب‌ترین موارد تیونینگ بدنه است در اواخر قرن بیستم انقلابی در تغییر رنگ خودرو محسوب می‌شد زیرا بدون آسیب رساندن به رنگ اولیه این امکان را فراهم می‌‌سازد که رنگ و تریم بدنه اتومبیل بدون استفاده از هرگونه رنگ دیگر و تنها با فیلم‌های وینیل تغییر یابد. همچنین انواع کاور‌ها قابلیت حذف شدن از روی بدنه بدون ایجاد خدشه را دارند که این بر مزایای آنها می‌افزاید. کاورها در نوع شفاف و رنگدار عرضه می‌شوند و ضمن ایجاد ظاهر چشم‌گیر و منحصر به فرد مقاومت رنگ بدنه خودرو را در برابر مواد شیمیایی و آسیب‌‌های فیزیکی افزایش می‌دهد. .

برخی از مزایای Car Wrap

حفاظت رنگ خودرو:
کاورها، بدنه خودرو را در برابر آسیب های ناشی از ضربه یا مواد خارجی مصون میدارد. در حالت عادی نور آفتاب، شوینده های نامناسب، نوشیدنی، مواد اسیدی و یا حتی فضله پرندگان سبب تخریب شیمیایی رنگ بدنه و ایجاد لکه، ماتی، کدری و حتی رنگ پریدگی پوسته بدنه م ی شوند که با کاور کردن می توان مانع آنها شد. همچنین به دلیل سختی بالا محافظی در برابر آسیب های فیزیکی مانند خراش کلید، سائیدگی های جزئی و … است. تمیزی همیشگی: کاور های بدنه ارائه شده از طرف ماموت خودرو به دلیل آب گریزی و خاک گریزی حتی با یک دستمال نانو به خوبی تمیز شده و از نیاز به کارواش می کاهند. متمایز شدن و زیبایی خودرو تنوع رنگ کاور های بدنه ماموت خودرو، خودروی فولکس واگن را تبدیل به اتومبیلی با رنگ خاص و متمایز می سازد و بر زیبایی آن میافزاید.. .

تمیزی همیشگی:
کاور های بدنه ارائه شده از طرف ماموت خودرو به دلیل آب گریزی و خاک گریزی حتی با یک دستمال نانو به خوبی تمیز شده و از نیاز به کارواش می کاهند.

متمایز شدن و زیبایی خودرو:
تنوع رنگ کاور‌های بدنه ماموت خودرو، خودروی فولکس واگن را تبدیل به اتومبیلی با رنگ خاص و متمایز می‌سازد و بر زیبایی آن میافزاید.

خدمات پوشش سرامیک بدنه (Ceramic Coating)

زیبایی بدنه خودرو همواره اولین ملاک قضاوت مالک خودرو یا سلامت آن است. بر این اساس صنعت خودروسازی با ارائه واکس و پولیش‌های مخصوص سعی کرده این امکان را به رانندگان دهد تا خودروی خود را همانند روز اول براق، تمیز و زیبا سازند. با این وجود اثرات آفتاب، کثیفی، مواد شیمایی و حتی رد شست‌وشو در خودروها قابل مشاهده است. پیشرفت تکنولوژی در ابتدا پوشش سرامیکی را برای حفاظت و زیبایی بدنه خودروهای لوکس ارائه کرد و پس از آن این تکنولوژی را به تمامی خودروها تعمیم داد. پوشش سرامیک بدنه ماموت خودرو به دلیل کیفیت بالا و استاندارد مناسب، پوششی به محکمی شیشه ولی انعطاف‌پذیر، با ماندگاری طولانی مدت و مقاومت فوق‌العاده در برابر عوامل مخرب است. همچنین عمق رنگ بدنه خودرو را چند برابر کرده و آن را براق، همانند روز اول می‌سازد. ماندگاری این پوشش سرامیکی بر روی بدنه ماشین به شرط استفاده از مواد اصل تا 36 ماه خواهد بود. لازم به ذکر است درصورت استفاده از مواد نامرغوب نه‌تنها بدنه خودرو محافظت نمی‌شود بلکه ممکن است در هنگام برداشتن به رنگ خودرو نیز آسیب برساند. آبگریزی این محصول همانند کاور بدنه نیست و احتیاج به نظافت و تمیزی بدنه هرچند به فاصله‌های طولانی احساس می‌شود. از سوی دیگر در صورت کارواش خودرو، شوینده‌ها و اسفنج‌های شست‌وشو نمی‌توانند خش یا سائیدگی جزئی (مانند گذشته) بر روی رنگ بدنه ایجاد کنند. .

خدمات برچسبهای ضد UV شیشه (Window tint & UV protection)

Window Film ورقی نازک متشکل از چندین لایه شفاف است که به راحتی و همانند شیشه دودی؛ اما با مزایای بیشتر، بر روی شیشه‌های اتومبیل قابل نصب است.
1. کاهش دمای کابین: Window Film:
در انواع خودرو بین 40 تا 50 درصد از ورود گرمای خورشید به داخل اتاق خودرو جلوگیری می‌کند و این ممانعت با افزایش راندمان کولر همچنین از میزان مصرف سوخت می‌کاهد.
2. افزایش ایمنی و ضریب مقاومت شیشه:
احتمال شکستن شیشه در تصادفات به‌ویژه تصادفات از بغل یا برخورد اجسام همیشه وجود دارد؛ با نصب Window Film هرچند ممکن است شیشه بشکند اما متلاشی و خرد نمی‌شود، درنتیجه سرنشینان از خطرات احتمالی در امان می‌مانند.

3. دفع کامل اشعه فرابنفش:
اشعه مضر فرابنفش یا UV ضمن آسیب فراوان به پوست و چشم راننده و سرنشینان موجب فرسایش تدریجی تجهیزات کابین خودرو (داشبورد، روکش صندلی و…) هم می‌شود. این اشعه به راحتی از شیشه عبور کرده، آفتاب سوختگی و افزایش احتمال به سرطان پوست و بیماری‌های چشمی را در پی دارد. Window Film با عدد SPF 100، حدودا از ورود 99 درصد اشعه فرابنفش جلوگیری می‌کند. در این راستا مطالعه توصیه‌نامه بنیاد جهانی پوست بسیار مثمرثمر است.

4. کاهش نورهای آزاردهنده:
آفتاب شدیدی که بر سطح جاده تابیده یا نور خودروهای دیگر همگی نورهای آزادهنده‌ای هستند که از قدرت دید راننده می‌کاهند. Window Film با قابلیت اجرای بر روی تمامی شیشه‌ها (حتی شیشه جلویی خودرو) از تابش مستقیم نورهای خیره‌کننده به چشم راننده جلوگیری کرده و دیدی واضح را برای سرنشینان جهت لذت بیشتر از مناظر بیرون فراهم می‌سازد. این برچسب‌ به تمامی این دلایل مانع خستگی چشم راننده خواهند شد.

5. امنیت شیشه در سرقت:
در سرقت‌های خودرویی به دلیل شکست شیشه در کمتر از دو ثانیه، عملا دزدگیر فعال نشده و ورود به داخل خودرو به سادگی امکان‌پذیر می‌شود. برچسب Window Film، شیشه را مستحکم کرده و شکستن آن مستلزم وارد ساختن ضربات بیشتر است حتی در صورت شکستن شیشه‌ها، ورود با تاخیر و مشکلات زیاد همراه خواهد بود. در نتیجه سارق منصرف می‌شود. استانداردهای جهانی ایمن‌سازی خودرو بیان می‌دارد: «اگر شیشه‌ای 10 ثانیه در مقابل سارق مقاومت کند، امکان سرقت به شدت پایین می‌آید و در نتیجه آیتم بازدارنده، از استاندارد لازم برخوردار خواهد بود».

کیت افزایش حساسیت پدال گاز

    •بهبود دهنده عملکرد دریچه گاز پویایی و لذت بیشتر رانندگی
    • قابلیت نصب سریع و آسان
    • قابلیت تنظیم، فعال و غیر فعالسازی از طریق اپلیکشین تلفن همراه :
    • امکان به روزرسانی اپلیکیشن
    • بیش از 20 تنظیم مختلف
    • چهار برنامه بهینه سازی و افزایش حساسیت پدال گاز
    • امکان استفاده ترکیبی با نرم افزار افزایش توان موتور
    • ویژگی PerfecTune برای تنظیم سفارشی خودرو شما
    • یکسال گارانتی

پدال باکس Pedal Box

پدال باکس میزان پاسخگویی استاندارد پدال گاز را بهبود میبخشد، اپلیکیشن PedalBox از پیش برنامهریزی شده است و به آسانی قابل نصب میباشد. این اپلیکیشن امکان تنظیم دریچه گاز را از طریق تلفن همراه به راحتی مقدور میسازد
چهار حالت مختلف در این برنامه تعریف شده است که به سادگی توسط شما قابل انتخاب است: .
    1. Sport+
    2. City
    3. Sport
    4. Stock
ویژگی PerfecTune این امکان را فراهم می کند که تنها در سه مرحله آسان، تنظیمات مناسب با موتور ماشین شما دریافت و نصب شود. عملکرد بالای فیلترهای فولکس‌واگن همواره در هر وضعیت آب و هوایی و هرجا که رانندگی می‌کنید پا برجاست.

کیت افزایش توان موتور


توان بیشتر برای خودروی شما
امن و هوشمند
    1. آخرین تکنولوژی Multi-map-4.0
    2. قابلیت تنظیم، فعال و غیر فعالسازی از طریق اپلیکشین تلفن همراه
    3. دارای پنل نمایش پرفورمنس موتور
    4. امکان نصب بر روی بیش از 3600 خودرو مختلف
    5. سه برنامه عملکرد متفاوت با امکان برنامه ریزی مجدد کیت
    6. پوشش بیمه برای هرگونه خسارت احتمالی به موتور بدون نیاز به اعمال تغییرات در تنظیمات ECU خودرو یکسال گارانتی
    7. 30% افزایش گشتاور
    8. 30% افزایش توان

عملکرد تنظیم خودکار
محصولات DTE این امکان را به شما می دهد تا ویژگی های منحصر به فرد وسیله نقلیه خود را تجربه کنید. این سیستم در یک دوره زمانی کوتاه عملکرد موتور را بررسی کرده و بر اساس داده های دریافتی عملکرد موتور را بهینه می کند. در این فرآیند تحمل استاندارد وسیله نقلیه در نظر گرفته می شود و بهترین شرایط برای موتور فراهم خواهد شد.

محافظت از موتور و ایمنی آن
طیف کاملی از استانداردهای ایمنی با ویژگی DTE + Engine Protect استفاده می شود به طوری که وظیفه آن نظارت مداوم بر روی سیگنال های ECU به موتور و محافظت از آنها در برابر هرگونه فشار اضافی است

SmoothBurning

احتراق زود هنگام چیست؟
احتراق زود هنگام در موتور های بنزینی زمانی اتفاق می افتد که به دلیل دمای بالای محفظه احتراق، ترکیب سوخت – هوای وارد شده به سیلندر زودتر از زمان جرقه شمع، مشتعل شود.
از جمله دلایل اصلی احتراق زودهنگام عدد اکتان پایین، کربن انباشته شده در محفظه احتراق و استفاده از شمع نامناسب می باشد. در صورت وقوع احتراق زودهنگام، فشار مضاعف و کنترل نشده ای در محفظه احتراق ایجاد می شود که در نهایت به پیستون و رینگ آسیب می رساند. بهترین راه مقابله با این پدیده استفاده از بنزین با اکتان توصیه شده توسط سازنده خودرو می باشد.

کیت بهبود عملکرد موتور
در صورت عدم دسترسی به بنزین مناسب با تغییر در پارامترهای تعریف شده در ECU خودرو می توان از بروز احتراق زودهنگام جلوگیری کرد اما این تغییرات توسط سازنده خودرو توصیه نمی شود و گاها خودرو را از استاندارد خارج می کند.
کیت بهبود عملکرد موتور بدون اعمال تغییرات دائمی در ECU خودرو و صرفا در زمان استفاده از بنزین نامناسب، پارامترهای ورودی به ECU را اصلاح و در نهایت احتراق زودهنگام را کاهش میدهد.

در پایان لازم به ذکر است، اجرای خدمات تیونینگ استاندارد نیاز به برنامه‌ریزی و لحاظ کردن تمامی ارکان از ارتقا متناسب شاخص‌های فنی و زیبایی تا حفظ ایمنی سرنشینان و حتی افزایش آن دارد؛ از این رو ضروری است تا توسط شرکت‌های معتبر دارای کادر آموزش‌دیده صورت گیرد.